HER ZAMAN OKUNANLAR
 • Nutuk
  Ey Türk gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini Türk Cumhuriyet'ini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hâzineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.

  Bir gün istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!

  Bu imkân ve şerait çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

  Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş bütün tersanelerine girilmiş bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktida...
  80,00 TL
 • Semerkant

  "Titanic'te Rubaiyat! Doğu'nun çiçeği Batı'nın çiçekliğinde! Ey Hayyam! Yaşadığımız şu güzel anı görebilseydim!" Amin Maalouf "Afrikalı Leo"dan (YKY 1993) sonra bu kez Doğu'ya İran'a bakıyor. Ömer Hayyam'ın Rubaiyat'ının çevresinde dönen içiçe iki öykü... 1072 yılında Hayyam'ın Semerkant'ında başlayan ve 1912'de Atlantik'te bit(mey)en bir serüven... Bir elyazmasının yazılışının ve yüzlerce yıl sonra okunurken onun ve İran'ın tarihinin de okunuşunun öyküsü / tarihi...
  %3
  İNDİRİMLİ
  31,04 TL
 • Suç ve Ceza - Hasan Ali Yücel Klasikleri
  Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849'da I. Nikola'nın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Cezasını tamamlayıp Sibirya'dan döndükten sonra Petersburg'da Vremya dergisini çıkarmaya başladı yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu.

  Suç ve Ceza Dostoyevski'nin bütün dünyada en çok okunan başyapıtıdır.
  %3
  İNDİRİMLİ
  21,34 TL
 • Harry Potter ve Lanetli Çocuk-Birinci ve İkinci Bölüm
  Sekizinci Hikaye
  On Dokuz Yıl Sonra
  Harry Potter olmak her zaman zordu. Sihir Bakanlığı'nın yorgun bir çalışanı bir koca ve okul çağındaki üç çocuğun babası olan Harry için şimdi de kolay değil.Harry ait olduğu yerde durmayı reddeden bir geçmişle boğuşurken en küçük oğlu Albus da istemediği bir aile mirasının yükünü omuzlarında taşımakta zorlanır.Geçmişle gelecek uğursuzca iç içe geçerken hem baba hem oğul tedirgin edici bir gerçeği bazen karanlığın beklenmedik yerlerden geldiğini öğrenir.

  J.K. Rowling John Tiffany ve Jack Thorne'a ait özgün hikâyeden yola çıkılarak yazılan Harry Potter ve Lanetli Çocuk 2016'da Londra West End'de gerçekleşen dünya prömiyeriyle beraber "sahne metni özel baskısı" olarak yayımlandı. Oyunun metni yayımlanmasının ardından dünya çapında çok satan bir kitap oldu ve pek çok tiyatrosever ve eleştirmenden coşkulu yorumlar aldı. Bu eksiksiz nihai metin bazı eklerle beraber sahnelenen oyunun son diyaloglarını içermektedir.
  %3
  İNDİRİMLİ
  33,95 TL
 • İnce Memed (Delta Seri-Özel Baskı-4
  Yaşar Kemal'in 32 yıllık bir zaman diliminde yazdığı Yapı Kredi Yayınları'nın 4 kitap şeklinde bastığı İnce Memed romanı Türk edebiyatının başyapıtlarından biri. Taşıma ve kullanım kolaylığı nedeniyle deri ciltli ve kutulu özel baskısını tek ciltte toplayan Yapı Kredi Yayınları seriyi DELTA Dizisi'nden tekrar yayımlandı. Kitabın editörlüğünü Tamer Erdoğan yaptı.
  %3
  İNDİRİMLİ
  169,75 TL
İnönü Mah. Büyük Atatürk Cad. No: 7/B / Ataşehir / İstanbul / Türkiye   Telefon : 0 (531) 893 27 71     
E-Posta : destek@romansdukkan.com
© 2021 Romans Dükkan Tüm Hakları Saklıdır